Můj Příběh

Dlouho jsem hledala venku, jak to mají ostatní, co se ode mě očekává, co bych měla.
Dovedlo mě to jen k úzkostem. Až na psychoterapii jsem poprvé otočila reflektory dovnitř. Od té doby se na sobě snažím pracovat směrem k naplněnému životu.
Prošla jsem startupy i korporáty. Hledala jsem, co je moje. Nakonec jsem se do IT dostala netradičně, sama jsem navrhla pozici Scrum Mastera, která tehdy neexistovala. Sehnala jsem si mentora, začala se učit a zároveň experimentovat. Postupně jsme to nastavili ke spokojenosti všech. Pak jsem ve stejné roli pokračovala ve velkých korporacích.
Každá zkušenost, každá nová práce, každé vzdělání mě víc formovaly. Postupně jsem si uvědomovala, co mi jde, co mě naplňuje, jaké mám hodnoty a jak je žít.
Někde na té cestě se začalo formovat přesvědčení, že chci pomáhat lidem najít jejich vlastní cestu. Nasvítit reflektory dovnitř, tam, kde jsou odpovědi.
Po narození druhé dcery jsem věděla, že mě to nepustí. Jsem máma dvou malých dcer, rozjíždím podnikání na rodičovské a vím, jak náročné to je.
Co mě formovalo
Studovala jsem na Wageningen University v Nizozemsku, kde se propojovalo zkoumání lidského chování s výzkumem. Dva roky jsem dobrovolničila v Latě. V rámci sebepoznání jsem ráda cestovala, žila a pracovala jsem v Británii, Francii, USA a Singapuru, kde jsem měla možnost poznat různé kultury a způsoby uvažování.
Prošla jsem desetidenním meditačním kempem Vipassana, který je dodnes jedním z nejsilnějších zážitků mého života.
Dnes mám za sebou akreditovaný koučovací výcvik u Romana Förstera (Human Coaching) a jsem frekventantkou psychoterapeutického výcviku ACT. Psychologie a lidské chování, byl ale můj koníček už roky.
Pořádám také zážitkové workshopy a kurzy, zaměřující se na práci s odstupem od negativních myšlenek, emocemi, mindfulness a hodnotami.


Koučink jsem nenašla náhodou. Hledala jsem způsob, jak to co jsem se naučila o sobě, předat dál. Jak pomoci lidem zkrátit cestu, která mně trvala roky.
Na sezení vždy vycházím z toho, s čím klient přichází. Umím rychle shrnout to podstatné, pojmenovat co se děje pod povrchem a společně se v tom s klientem zorientovat . Jde mi o hloubku, o vzorce chování, přesvědčení a nastavení naší mysli. Pracujeme s myšlenkami, emocemi, hodnotami, tím co nás drží i tím co nás pohání. A tam kde je potřeba, přidávám techniky uzemňění a všímavosti, které pomáhají lépe poznat vlastní vnitřní svět.
Snažím se opravdu nehodnotit a naslouchat. Vytvořit prostor, kde se člověk může být sám sebou. Kde hodina je skutečně o něm.
Pevně věřím, že spokojení lidé tvoří spokojený svět. A právě proto mě tahle práce naplňuje.